1999 m. gegužės 19 d.
Socialinė adaptacija globoje.6.2
ankstesnė dalis | turinys | kita dalis
6.2. Rekomendacijos socialinio darbo praktikai.
Išryškėjus problemoms, galima matyti, kuriose srityse vaikams labiausiai reikalinga pagalba, o kurie reiškiniai vaikų globoje yra skatintini. Todėl baigdamas, pagal aukščiau paminėtas temas, pateiksiu rekomendacijas socialiniam darbui su vaikais:
1. – Lietuvoje reikia aiškiau apibrėžti vaikus žalojantį elgesį šeimoje.
– Kartais problemos šeimoje tęsiasi ilgą laiko tarpą. Darbą su šeima reikėtų pradėti nelaukiant galutinės krizės, kai vaikai yra stipriai sužaloti, o tėvams beveik nebeįmanoma padėti.
2. – Organizuojant vaikų globą reikia atsižvelgti, kad naujoje šeimoje globotiniai jaučiasi saugiau, kai joje yra kitų vaikų. Vaikų negalima atskirti nuo jų brolių ar seserų.
– Perkeliant vaiką į naują šeimą pirmiausia reikia jį supažindinti su būsimais globėjais ir jų šeimos nariais, paaiškinti vaikui apie naujus socialinius santykius.
– Dirbti su vaiku individualiai: padėti jam suvokti ir išreikšti savo tikruosius jausmus, kad jie nebūtų slopinami arba netinkamai perkeliami.
3. ir 4. – Vaikui apsigyvenus globėjų šeimoje, socialiniai darbuotojai turėtų atpažinti netinkamo vaikų prisitaikymo šeimoje apraiškas, vaikų naudojamus gynybinio elgesio mechanizmus ir strategijas, kad galėtų padėti vaikams išsiugdyti adekvačius adaptavimosi ir socialinio bendravimo įgūdžius.
5. – Ypatingą dėmesį reikia atkreipti į vaikų ir tėvų santykius. Dirbant su tėvais, skatinti: tinkamų bendravimo su vaikais įgūdžių susiformavimą; jų atsakomybės už savo veiksmus, santykiuose su vaikais, jausmą. Tėvams reikia padėti suvokti savo neatsakingų pažadų neigiamą poveikį vaikui.
– Individualiai dirbti su vaikais, padedant jiems pamatyti realią jų santykių su tėvais situaciją.
6. – Paruošti globėjus ir jų šeimos narius priimti naują asmenį į namus. Globėjų vaikams turi būti paaiškinta apie galimus santykių šeimoje pasikeitimus, atsiradus naujam vaikui. Globėjų vaikai turi būti supažindinami su galimomis globotinių socialinio elgesio problemomis.
– Naudinga ir vėliau teikti globėjų vaikams socialinį palaikymą, nes būtent jie dažnai tampa globotinių draugais ir įtakoja jų elgesio pasikeitimus.
– Socialiniai darbuotojai, atsižvelgdami į padarytą vaiko įvertinimą, turėtų teikti rekomendacijas globėjams, nes pastarieji įgauna didžiausią vaikų pasitikėjimą ir gali rezultatyviai padėti vaikui.
ankstesnė dalis | turinys | kita dalis
Užsisakykite:
Rašyti komentarus (Atom)
kaip dziaugiuosi, kad sitai radau :)
AtsakytiPanaikintiačiū autoriui, labai vertingas darbas, padėjo
AtsakytiPanaikintiačiū autoriui, gaila, kad šio darbo neperskaito žmonės, kuriems šis straipsnis būtų labai vertingas, t.y. - soc. darbuotojai. tai vienintelė vertinga medžiaga, kurią radome lietuvių kalba apie globotinių adaptaciją.
AtsakytiPanaikintiar tęsiate veiklą šioje srityje? būtų įdomu padiskutuoti, auginame 6 metų mergaitę šalia 4 savų.
Smagu, kad patiko medžiaga. Dirbu kitą darbą. Auginu trys savus. Sėkmės jūsų geroje veikloje.
AtsakytiPanaikinti