2005 m. balandžio 9 d.

Pas burtininką

- Bet ir į cirką buvom pakliuvę šiandien. Ar būtum kada patikėjęs, kad va taip savom kojom pas tokį eisi? - paklausė Agnė vakare.
Taigi, kad net įsivaizduoti negalėjau. O visgi nuėjau savom kojom.
Turbūt reiktų nuo pradžių. Žodžiu, turim problemikę su Elzės alergija didesnei daliai maisto. Tiksliai nežinau, bet Agnė, man atrodo, gali valgyti gal tik kokį penktadalį to, ką aš ir jūs valgome. Taigi kančia ir Agnei kol maitina savo pienu, ir Elzei nelabai ką galim duot valgyti. Na alergologė pasakė, kad iki trijų metų išaugs, o šiaip vaistų kaip ir nebėra, nebent patį išbėrimą tam kartui gesinti. Žinoma gerai, kad išaugs, bet valgyti tai žmonėms šiandien norisi. Bent būtų gerai žinoti, kokio maisto konkrečiai nevalgyti, o tai kad ir kaip besisaugotų, vis paberia. O gal kokio maisto ir be reikalo vengia. Pasidarėm kraujo tyrimą, kuris parodė, kad nealergiškas mūsų vaikas. Žodžiu, jei alergija lėtinio pobūdžio, tai ir nerodo nieko kraujas.
Išgirdom, kad dar vaistažolėmis kartais žmonės gydosi. Reikia gi išbandyti visas galimybes. Skambinam į vaistažolių vaistinę. Akurat, turi vaistų nuo alergijos, bet nerekomenduoja vaikams neišsityrus. Ir siuntimą duodą pas konkretų "žolininką", kuris prieš vaistus skirdamas tiria iš akies rainelės.
Na, kažkoks keistas metodas, bet kodėl gi nepabandžius, gal apie vaistažoles tikrai žmogus nusimano.
Tik pakliūti pas tą specialistą ne taip paprasta, eilė apie kokį mėnesį, bet geradarė sekretorė atranda gana greitai tuščių tarpų ir mes keliaujam pas vaistažolių specialistą.
Nesunkiai radom adresą. Įeinam. Na ne visai gyvenamasis butas, kaip ir įstaigėlė, nors užrašų įvardinančių, kur atėjom ir nebuvo. O šiaip priimamasis, kasos aparatas, toliau stiklinės lentynos. Dvi tuščios ir viena prikrauta brangiųjų akmenukų. Tokia nelabai pasitikėjimą kelianti aplinka. Prisėdom palaukti savo eilės. Dar labiau gąsdinantys bukletai apie astrologinius akmenis. Tačiau nuo tos akmenų pusės prisistatė dar kokia tai moteriškaitė, tai atsirado viltis, gal čia ji savo biznelį atskirai varo, o mes pateksim pas vaistažolių specialistą. Tik keista, nesimato čia lentynose vaistažolių.
Pagaliau sulaukėm savo eilės. Užeinam. Sėdi vyrukas apsistatęs dviem monitoriais ir iš kart imasi pokalbio iniciatyvos:
- Berniukas...
Nepastebėjęs pritarimo mūsų veiduose, performuluoja į klausimą:
- ...ar mergaitė?
Po to eina keli sakiniai panašia į lietuvių kalba. Kadangi nelabai ką supratom, paprašom kalbėti rusiškai.
Va čia ir susivokiam pakliuvę į tikrų tikriausią cirką. Žodžiu, pradėjo vardinti jis mūsų Elzės ligas: anot jo, ji buvo nukritus iš aukštai žemyn galva, dėl ko užspaustos kairės pusės smegenys, kraujagyslės susiaurėjusios. Mes su Agne dairomės, kur čia tos smegenys užspaustos, kas čia su tom kraujagyslėm staiga atsitiko? Agnė dar bando plaukus praskirti. Na neįžvelgiam nieko. Tai klausiu, - o iš kur čia taip anas žino?
- Taigi matosi labai aiškiai, - sako rusų kalba su ukrainietišku akcentu.
Mes dar kartą bandom kažką įžvelgti ant Elzės galvos, nieko neįprasto nematome.
- A vy i neuvidete, - sako anas, - ja johha, ahhni johha (reik manyti jei ne ukrainietiškas akcentas skambėtų "agni joga"). Ja vsio naskvozj vižu. Ja i o vas vsio znaju.
Kaip ir labai aišku pasidarė, kur pakliuvom. Na galvoju, kaip čia elgtis, ar čia jau pradėti iš karto bartis, ar tiesiog išeiti ir tiek...? Na bet dar kažkokia viltelė, o gal žmogus pademonstravęs savo stulbinančią privalomąją programą, dar ką apie vaistažoles nusimano. Ir gal kur spintelėj turi užslėpęs kokį realiai veikiantį vaistažolių mišinį...
O johha neleisdamas atsikvėpti per trumpą laiką suvardino dar krūvą ligų. Žodžiu, mūsų dukrytė turėtų būti kaip ir invalidas. Prie jau įvardintų problemų pridėjo dar ir šias: vienas inkstas streikuoja, plautyje kažkas renkasi, keliuose bronchuose kažkokie procesai, žarnyne ar tai kažko trūksta ar kažko per daug ir pan. Žodžiu, suvardino pakankamą kiekį negerovių, kad po to jau bet kokia liga tiktų. Tiesa, ir mano mašinai bandė kažką pritaikyti, kaip ten benzinas variklyje dirbti, tik čia visai prašovė, mano mašina dujomis važiuoja. Po to klausia - ko mes atėjome. Na sakom, - mums čia rekomendavo išsitirti dėl alergijos, ir girdėjom kad iš akies rainelės bus tiriama ir po to vaistažoles parinksite.
- Na šiaip, - sako - galiu ir iš rainelės, bet kad aš ir taip matau.
- Ja johha. - vis kartojo specialistas. Vėl sugrįžo prie anksčiau jo įvardintų problemų, atseit dėl jų ir beria. Na taip ir maistui pradėjo alergiją įžvelgti specialistas. Bet tik citrusiniams vaisiams ir grybams. Visą kitą Agnei johha leido valgyti. Jo, žinom, jau kas atsitiktų jei Agnė valgytų viską... (Jį, vargšelį, matyt labai suklaidino tas dalykas, kad kaip tik tuo metu Elzė buvo visai nepaberta, tai vengė žmogus alergiją drąsiai teigti)
Po to bakstelėjo vienu pirštu kelis klavišus, ir pasakė kad reiktų bandyti gerti medetkas, o jei netiks, tai jis po savaitės dar pabūręs varnalėšų išrašys. Bet net ne vaistažolėse esmė, atseit:
- Jesli budete chotetj, ja parabotaju svami.
Na neaišku, kas čia per “rabota”. Jis sako, - A, ja i sehodnia rabotal, tolka vy neponimajete.
Matydamas kad visai nesu sužavėtas jo pasirodymu, bandė papirkti aiškiariagiškais komplimentais:
- Ja vižu, čto vy umnyj čelovek, tolko Rericha nečitajete, potomu i ne ponimajete kak ja rabotoju.
Po to bakstelėjęs dar kelis klavišus atspausdino raštą rusų kalba. Čia kaip ir rekomendacija medetkas gerti buvo. O rekomendacija - gražus pilnas lapas su firmos UAB “Vitlena” pavadinimu. Tik šiam johhui, va net ir du monitorius pasistačiusiam, “internet” tereiškia elektroninio pašto adresą. Ir vaistinė apačioj nurodyta, kur turėtume pirkti vaistažoles. Keista, kad jis nurodė visai kitą vaistinę, o ne tą, iš kurios gavom siuntimą pas jį. Nedraugiškas, pasirodo, žmogus. Mat jo rekomenduotoje - vaistažolės visada šviežios. Įdomu, kaip gali būti vaistažolės pavasarį šviežios? Gal jas šiltnamyje augina?
Ir šitas 15 min. spektaklis kainavo 30 Lt. Pagalvojau, gerą verslą žmogus turi, paskaičiuokit tik 30 Lt už 15 min. Ir tarkim dirba jis 8 “darbo” valandas. Juk eilės žmonių laukia.
Taigi tiems kurie neturi kur dėti 30 Lt, labai rekomenduoju, galit nesunkiai šią problemą išspręsti. O mainais pamatysit stulbinantį spektaklį. Nors tenka pripažinti, kad labai nesubtiliai žmogus dirba. Kažkaip tikėjausi, kad bent jau jei kas pudrina smegenis, tai bent subtiliau kažkaip, o tokio varianto tikrai nesitikėjau. Bet matyt nieko mes nesuprantam, kaip jis sakė, todėl, kad Rericho neskaitom. Na pasistudijuočiau aš Rerichą, bet kad jo pasekėjas kiaurai matantis, nesugeba įžvelgti, turi vaikas pimpaliuką ar ne. Matyt auroje tokie dalykai neatsispindi...

15 komentarų:

 1. dekui, cirka gak ir pigiau rasim ;)
  beje, kokia cia vaistine taip uzrekomendavo?:)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Širdažolės vaistinė Pelesos g.7

  AtsakytiPanaikinti
 3. Arba Jūsų šeimynėlė labai naivi, arba kvailoka, arba nevilty, arba tiesiog cirko mėgėjai... Neįsižeiskit.

  AtsakytiPanaikinti
 4. jooooooooo, krutai :))

  AtsakytiPanaikinti
 5. Ką gi, iš ties apsikvailinom. Tai dabar noriu kitus perspėti. Nes pas tą veikėja iš kažkur eilės susidaro...
  O jei iš ties nori suprasti mūsų situaciją, tai pabandyk nevalgyti jokių miltinių produktų, nieko kur yra kiaušiniai, jokių žuvų, jokių pieno produktų, jokios jautienos, jokių prieskonių, jokių ne žalios spalvos daržovių ir vaisių ir taip ne vieną dieną, o pradžiai metus...

  AtsakytiPanaikinti
 6. Neisizeisk, anonime, bet tu... Tiek to.
  Labai sunku "neapsikvailinti", jeigu medicinos specialistai rekomenduoja. Mediku ir sarlatanu derinys yra itin pavojingas. Atsimenu, mesdamas svori, radau vienos gydytojos nebloga knyga, viskas labai paprastai parasyta apie kalorijas, kiek ju turi riebalai, angliavandeniai, baltymai... O knygos gale - horoskopai su mitybos rekomendacijomis kiekvienam "zenklui".
  Matyt, medicinos zinios (o gal zinios apskritai?) neprideda nei isminties, nei padorumo.

  AtsakytiPanaikinti
 7. jaustukas "oho" taip gerai nenusako to jausmo, kurį angliškas "wow" talpina puikiai :-)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Nu tokio linksmo rasinio seniai neskaiciau;)))
  Aga, taip jau buna ir ne is blogos valios, ypac tavo "Joha" patiko, galetum sita pasakojima uzpatentuot;)))
  O jei rimtai, taigi Vilniuj yra sanatorija "Pusyno kelias" - salygos ten baisios, bet yra drusku kambarys ir su alergijom tvarkosi puikiai, tai ten pirmiausia numint reiketu.
  Beje, jeigu vaikas nera alergiskas, tai gal neturi kokio virskinimo fermento ar kazko inkstai nepasalina.

  "Joha" Linas
  P.S. Galim susitarti kada paimti pasninka uz sita reikala, mes su zmona prisijungtume, o kol kas - melsimes.Nenusiminkit.

  AtsakytiPanaikinti
 9. jooooo................ nu ir ivykis...
  del drusku kambario - tai visai neblogai turetu buti, nes girdejau kad alergiskiems vaikams prie juros pagyvenus praeina.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Anonimiškassausio 03, 2010

  Visiskai nesutinku su tuo kas cia parasyta ... !

  AtsakytiPanaikinti
 11. Aš parašiau įvykį. O tu, anonimiškas, negi buvai kartu su mumis ir matei kitaip?

  AtsakytiPanaikinti
 12. Anonimiškasspalio 28, 2010

  ir as nesutinku :)

  AtsakytiPanaikinti
 13. pritariu del drusku kambario, kaip ir jura gydo odos alergines ligas...

  AtsakytiPanaikinti
 14. buvau pas ji, nusivyliau,sutinku su jumis, bloga patirtis irgi patirtis.

  AtsakytiPanaikinti
 15. buvau pas ji, sutinku su jumis, nusivyliau, labai, bet bloga patirtis irgi patirtis

  AtsakytiPanaikinti

Vieno tokio žmogaus dienoraštis © Adaptuotas 2008 Dicas Blogger šablonas.

TOPO